Замовити дзвінок
Каталог товарів

Центрування (юстирування) валів консольних насосів: особливості та переваги

09.02.2021
Центрування (юстирування) валів консольних насосів: особливості та переваги

Сервісний центр «ВІК-XXI» спеціалізується на ремонті і обслуговуванні насосного обладнання Grundfos. Будучи авторизованим сервісним партнером даного бренду і маючи величезний досвід, ми пропонуємо нашим клієнтам послуги європейської якості. Одна з таких послуг - центрування (юстирування, вирівнювання) валів консольних насосів. Від її правильності багато в чому залежить те, як і скільки буде працювати ваше обладнання. Якщо ви шукаєте центрування в Одесі, то наша стаття вам в цьому допоможе.

ЧОМУ ЦЕНТРУВАННЯ ВАЛІВ — ЦЕ ВАЖЛИВО?

Насамперед потрібно відзначити, що центрування - це не примха, а вимога виробників. Вона обов'язково повинна входити в програму технічного Центрування (юстирування) валів консольних насосів Grundfos, Wilo, Dab, KSB Одесаобслуговування. Несвоєчасне її проведення призводить до передчасного виходу з ладу насосного обладнання з-за, наприклад, поломки робочого колеса і підшипників, зносу торцевих ущільнень вала або ж інших ключових деталей. А причина всьому - вібрації, які створюються обертовими зміщеними валами. Їх вирівнювання відносно один одного допомагає звести до мінімуму ці вібрації, а разом з ними і вимушений простій.

КОЛИ ПОТРІБНА?

Завод-виробник в обов'язковому порядку центрує вали при приймально-здавальних випробуваннях, але при транспортуванні все може порушитися. Серед інших причин розцентровки, які найчастіше зустрічаються, можна виділити такі: порушення при монтуванні і пуско-налагодженні, невідповідність вимогам фундаменту і кріплення до нього, пошкодження компонентів агрегату, надмірні навантаження від трубопроводів, вихід з ладу опор і кріплення. Як бачите, причини несовісности можуть бути самі різні і не завжди можна їх точно визначити, тому рекомендуємо запам'ятати, коли юстирування не бажане, а обов'язкове:

 • після монтажних робіт;
 • після приєднання трубопроводів;
 • після завершення ремонту;
 • якщо помітно збільшився шум і вібрації при роботі;
 • якщо підвищилася температура підшипників вузлів.

ЩО ВКЛЮЧАЄ?

Регулювання взаємного положення валів, як правило, проводиться в 3 етапи. Кожен з яких дуже важливий.

 1. На першому, підготовчому, перевіряється як фундамент і кріплення, так і стан підшипників, ущільнень, муфти. За необхідності проводиться їх заміна.
 2. Другий - безпосередньо центрування / юстирування. Даний етап включає підключення спеціального обладнання для вимірювання, перевірку і коригування, оцінку несоосности і виконання точної коригування.
 3. Третій - звітний. За результатами проведених процедур по відновленню співвісності складається сервісний протокол і надається замовнику.

ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ МИ ВИКОРИСТОВУЄМО?

Сучасні консольні агрегати вимагають точного вирівнювання, яке може бути Центровка (юстировка) валов консольных насосов Grundfos, Wilo, Dab, KSB Одессавироблено тільки із застосуванням якісних і високоточних приладів з широким функціоналом. Один з них - лазерний центровщік. Він гарантує правильне проведення процедури, а значить і поліпшення експлуатаційних характеристик консольних насосів, а також захист від негативного впливу вібрацій.

ТАК НАВІЩО ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ЦЕТРУВАННЯ ВАЛІВ?

Ми вже практично відповіли на це питання вище, але якщо резюмувати все сказане, то вирівнювання двигун-насос просто необхідно, щоб:

 • мінімізувати руйнівну дію вібрації на деталі і вузли насоса;
 • захистити обладнання від підвищеної амортизації;
 • знизити витрату електроенергії;
 • збільшити термін між відмовами;
 • оптимізувати витрати на ремонт і обслуговування;
 • максимально знизити можливість аварійної зупинки і тривалих простоїв.

КАК И ДЕ ЗАМОВИТИ?

Фахівці нашого сервісного центру швидко і якісно проводять центрування консольних насосів Grundfos, Wilo, DAB, KSB. Оформити заявку на дану послугу ви можете у нас на сайті або ж за телефоном: +38 (048) 788-16-30. Наші фахівці завжди готові надати професійну консультацію і відповісти на всі питання.

_____________
Сервісний центр «ВІК-XXI»
Одеса, вул. Балківська, 130 а
+38 (099) 788-16-30

Сподобалася новина? Поставте оцінку яку ми заслужили

(0)
 • Коментарі
Завантаження коментарів...