Замовити дзвінок
Каталог товарів

Як підібрати насос або насосну станцію для водопостачання

11.01.2021

Сьогодні мати приватний заміський будинок престижно. Але треба докласти всіх зусиль, щоб жити в ньому було дійсно комфортно. Для цього, в першу чергу, треба грамотно вирішити питання з опаленням, каналізацією і, звичайно ж, з водопостачанням. Зараз мова не йде про колодязі або свердловинах, які теж потрібні в приватному господарстві. Тут мається на увазі облаштування автономної системи.

Все необхідне для цього обладнання зможе надати компанія «ВІК-XXI». У нас в великому асортименті представлена продукція відомого у всьому світі датського виробника насосного обладнання Grundfos.

Відмінності насосного обладнання

Для подачі води в будинок і забезпечення нею інших потреб (наприклад, полив) зазвичай використовують один з двох можливих типів насосів:

  • поверхневі (діляться на два типи - самовсмоктуючі і нормально всмоктуючі);
  • заглибні (два типи - свердловинні і колодязні).

Самовсмоктувальний придатний в разі, якщо глибина залягання води не перевищує 8 метрів. Це може бути неглибокий колодязь невеликої глибини або водойму. Якщо цей показник вище - не обійтися без погружного виконання. Зазвичай його потребують у випадку зі свердловиною з глибоким заляганням води. Поверхневий тип насоса легко демонтується і переноситься в інше місце, чого не можна сказати про свердловину пристрої. Та й чи варто перший варіант дешевше.

Принцип роботи поверхневого агрегату полягає в наступному. Саме пристосування знаходиться на поверхні поруч з джерелом води або на деякій відстані від нього. До нього з одного боку приєднаний шланг, а з іншого - напірний водопровід. Так званий забірний кінець шланга занурюється в воду. Спочатку насос втягує рідину в свій корпус, звідки направляє її в трубопровід.

Занурювальне обладнання необхідно, коли немає можливості забезпечити захист пристосуванню від замерзання в ньому води при експлуатації взимку або якщо глибина до води перевищує восьмиметровую позначку. Такі пристрої знаходяться в самій свердловині. Їх ККД вище поверхневих аналогів. Вони складаються з корпусу у вигляді спіралі і закріпленого всередині нього колеса з лопатями.

За допомогою патрубків насос з'єднується з всмоктуючим і напірним трубопроводом. В робочому стані колесо починає обертатися. Знаходяться на ньому лопаті створюють відцентрову силу, що виконує в даному випадку функцію підйомної. Ця сила переміщує воду уздовж втулки. Створюється там підвищений тиск як би виштовхує рідину в трубопровід.

Щоб забезпечити безперебійне водопостачання при великій витраті води (наприклад, якщо одночасно використовується кухонний кран, ванна, посудомийна і пральна машина, інші пристосування), необхідно забезпечити стабільний напір. Це можна зробити за допомогою різних моделей побутових насосних станцій гідрофором. У них, крім самого насоса, входить гідроакумулятор, який ще називають гідрофор або мембранний бак, і реле тиску, яке регулює вимикання насоса.

Ці пристосування, в яких використовується самовсмоктувальний тип насоса, служать для відкачування і подачі рідини. Але вони можуть також грати посередницьку роль, підвищуючи тиск в самій системі водопроводу. Така міра необхідна в разі, коли потужності основного насоса не вистачає для доставки води в певне місце в приміщенні або на земельній ділянці (це може бути не тільки поверхневе, але й заглибні пристрій). З цією метою до насосної установки підводиться трубопровід від основного насоса.

Недоліком агрегату найчастіше є високий рівень виробленого під час роботи шуму. Тому пристосування, що підвищує тиск в трубопровідній системі, доводиться встановлювати в призначених для технічних потреб приміщеннях на значній відстані від житлової зони. Однако справедливості заради слід сказати, що побутові насосні станції Grundfos Scala практично позбавлені цього дефект - рівень шуму в них значно знижений.

Що вибрати?

Сказати просто так, який водяний насос краще, не зможе ніхто. Це залежить від багатьох показників. Перше, з чим необхідно визначитися, щоб правильно підібрати виконання, - це його тип. Основним критерієм тут є глибина залягання води. Вважається, що якщо її дзеркало знаходиться на глибині до восьми метрів, можна купити поверхневий агрегат. Більш глибоке її залягання передбачає використання погружного обладнання.

Але це теоретично. На практиці все не так однозначно. Важливу роль відіграє відстань розташування насоса від джерела води. Тут існує практична залежність: кожні 10 метрів горизонтальної магістралі «забирають» один метр можливої глибини. Іншими словами, якщо поверхневий апарат знаходиться від колодязя в 10 метрах, він зможе всмоктувати воду з глибини, що не перевищує 7-метрову позначку. Розташоване на відстані 30 м пристрій «дістане» воду лише з глибини 5 і менше метрів.

Тільки після того, як визначилися з типом насоса, треба розібратися з необхідною потужністю апарату. Її повинно бути достатньо і для підняття води, і для її доставки до пункту розбору. Так як завдання насоса полягає також у створенні в трубопроводі напору такої величини, щоб його вистачило для подолання рідиною відстані від місця її забору до будинку або дачі.

Переваги покупки насосів Grundfos

Ця компанія зі штаб-квартирою в Данії є світовим лідером на ринку насосного обладнання. Вся її продукція ефективна, надійна, енергоекономічних. Купити насоси Грундфос вигідно, оскільки їх вартість повністю відповідає якості. Важливою перевагою насосного обладнання є наявність блоків управління, що функціонують в автоматичному режимі. Це означає, що споживач самостійно може визначати умови роботи установки, коригувати функціонування з урахуванням сезону, часу, погоди.

Всі насоси Grundfos виготовляються на підприємствах, оснащених високотехнологічним обладнанням. На кожному етапі виробництва здійснюється контроль якості продукції. Для виготовлення насосного обладнання використовуються якісні, високоміцні матеріали, що забезпечують їм довговічність при правильній експлуатації. Вся продукція Грундфос сертифікована.

Розрахунок даних для вибору приладу

Вибираючи, який насос поставити на водопровід, необхідно визначитися з його продуктивністю з урахуванням передбачуваного витрати води. Якщо напір обчислюється двома атмосферами, за хвилину з відкритого крана витікає близько трьох-чотирьох літрів, а з душу приблизно десять-дванадцять. Порахувавши в будинку кількість точок розбору води, і прикинувши, скільки їх може працювати одночасно, можна обчислити, якою має бути продуктивність насоса, який обслуговує дане житло.

Спростити для себе задачу можна, прийнявши на озброєння наступні підрахунки максимальної витрати води, зробленими фахівцями. Всі цифри дані в м3 / год:

  • будинок на середньостатистичної дачі - 0.8-1.5;
  • котедж, розрахований на проживання 4-6 осіб - 1.5-2;
  • особняк з серйозною поливної системою або має всі види зручностей, фонтани, басейн - 3-4.

Тепер слід визначити величину тиску, яку повинен забезпечувати насос, щоб натиск в кранах становив півтори-дві атмосфери. Вона обчислюється за такою формулою:

Hтреб (необхідний натиск) = Hдин (динамічний рівень води) + висота будинку від землі до крайньої точки підйому води (Hдома) + Hнап (тиск, що забезпечується напором в водопроводі) + 20%.

Рівень динамічний не відповідає реальному віддалі від поверхні до води, оскільки при працюючому насосі її рівень знижується на 3-8 метрів. Напір у водопроводі забезпечується тиском в 1-3 атмосфери, тобто 10-30 м стовпа води. 20% - це орієнтовна цифра опору в системі. На неї впливає величина відстані від місця забору до будинку. Можливо, вам знадобиться насос підвищення тиску води і доведеться вирішувати проблему, який вибрати.

Висновок

Як бачимо, зробити грамотний вибір насоса для водопостачання людиною непосвяченим - справа непроста. Тому краще звернутися до фахівців компанії ВІК-XXI. Вони підкажуть, як вибрати насос для водопостачання будинку, оптимальний за якістю, характеристиці і ціною. Вони доставлять і встановлять її. Компанія забезпечує обслуговування купленого у нас устаткування, його гарантійний та післягарантійний ремонт.


Сподобалася новина? Поставте оцінку яку ми заслужили

(0)
  • Коментарі
Завантаження коментарів...