Новини, огляди та акції
-
Uponor Q&E Коліно PPSU 25-25 (1008681)
151 грн. 275 грн.
-
Uponor Q&E Трійник редукційний PPSU 32-25-20 (1008704)
341 грн. 620 грн.
-
Uponor Q&E Трійник PPSU 32-32-32 (1001250)
351 грн. 638 грн.
Новини, огляди та акції
Як підключити насосну станцію
Сьогодні власники заміських будинків не уявляють своє життя без води в житло. У міських квартирах це питання вирішується централізовано. А ось в приватних житлових будівництвах при відсутності водопроводу необхідно його облаштовувати локально. Для цього знадобиться свердловина або колодязь і спеціальне обладнання, яке отримало назву станції водопостачання.
Функція цього агрегату - перекачування води з джерела в будинок або будь-яке інше місце на ділянці. Здійснення монтажу насосної станції краще довірити фахівцям. Однак якщо з яких-небудь причин їх приїзд неможливий, зробити це можна своїми руками. Але для початку треба озброїтися максимумом інформації про будову устаткування, умовах і алгоритмі його функціонування, правила підключення насосної станції.
Пристрій і принцип дії
Перше, у чому треба розібратися - чому треба встановлювати станцію, а не просто поверхневий або глибинний насос. Адже це обійдеться набагато дешевше. Таке твердження вірне лише на перший погляд. І першим же спростовує його чинником є те, що електронасоса забезпечується установкою набагато більш щадний режим функціонування. Йому не доведеться кожного разу включатися і вимикатися при подачі і відключенні електрики. Установка - насос + автоматика - буде регулювати включення і виключення насоса залежно від того, відкритий або закритий кран. А значить, і прослужити він зможе набагато довше. Інші завдання, вирішити які дозволить установка насосної станції, це:
- безперебійність подачі води в будь-яку точку;
- забезпечення стабільного напору;
- недопущення виникнення в водопроводі і системі опалення повітряних пробок;
- можливість подачі води протягом певного часу при непрацюючому насосі (поломка, відключення електроенергії).
Цих аргументів цілком достатньо, щоб розвіяти сумніви з приводу установки / досягнуто не установки побутової насосної станції. Тепер перейдемо до її конструктивними особливостями і роботі. Типовий агрегат включає в себе наступні основні елементи:
- насос (поверхневий або занурювальний);
- фільтр;
- гідроакумулятор (інша назва гідро- або мембранний бак);
- автоматика;
- манометр;
- реле тиску;
- зворотній клапан;
- водозабірних і антивібраційний шланг.
Насосне пристосування поверхневого типу встановлюється при необхідності перекачувати воду з колодязя глибиною до 8 метрів. Для свердловин і колодязних пристосувань з більш глибоким заляганням рідини зазвичай використовується погружной насос. Хоча це може бути і поверхневий апарат, але його необхідно оснастити ежектором. У водойму опускається водозабірних шланг з фільтром на кінці. Останній елемент перешкоджає попаданню в насос твердих механічних домішок.
Гідроакумулятор - це ємність у вигляді металевого бака, в який по трубі надходить вода від насоса. Потім з нього здійснюється розподіл води по точкам. Усередині гидробак розділений на дві частини гумової перегородкою-мембраною. В одній половині знаходиться закачується насосом вода, а в іншій - повітря.
Завдання зворотного клапана - попередити рух викачаної води назад в колодязь або свердловину. Блоки автоматики необхідні для автоматичного включення і виключення насоса за допомогою замикання і розмикання реле. На манометрі відображаються показання поточної величини тиску в трубах водопроводу. Антивібраційний шланг попереджає можливість виникнення в системі гідроудару (різкого перепаду тиску через зміну швидкості потоку води).
Схематично функціонування повністю готовою до роботи насосної станції з будь-яким типом насоса і різними видами джерела води різної глибини виглядає наступним чином:
В одній частині гидробака знаходиться певна кількість повітря, а в іншу закачується вода з підземного джерела за допомогою включеного насоса. Рідина натягує розділяє резервуар мембрану, тиск між ними врівноважується, насосний пристрій припиняє подачу води (відключається), зворотний клапан закривається.
Коли починається споживання води, мембрана стискається через зниження тиску, рідина виштовхується в трубопровід через напірний патрубок і поступає в кран. Чим більша її кількість використано, тим нижче в системі тиск. Коли воно досягає мінімальної позначки, відбувається автоматичний запуск насоса за допомогою реле. Вода в гидроаккумуляторе накопичується знову, насосний апарат відключається, цикл повторюється.
Монтаж і підключення насосної станції
Виробники насосного обладнання з різних країн пропонують безліч моделей готових до використання станцій. У них все елементи чітко підібрані і протестовані. Ті ж, хто хоче заощадити, можуть зібрати агрегат самостійно, попередньо купивши весь набір комплектуючих. Зробити це зовсім не просто. Адже треба розрахувати:
- дебет джерела води за певною формулою;
- визначити обсяг водоспоживання;
- розібратися з характеристиками свердловини і т.д.
Для ефективної роботи насосної станції її елементи треба купувати в Відповідно до цих параметрів. Сам монтаж починається не з пошуку відповіді на питання, як встановити насосну станцію, а де це зробити. Іншими словами - з вибору місця для установки агрегату. Хоча в ідеалі воно повинно бути обладнане ще на стадії зведення будинку в спеціально відведеному для цієї мети приміщенні. До місця монтажу агрегату ставляться такі вимоги:
- максимально близьке розташування до джерела води;
- комфортний тепловий режим;
- можливість вільного доступу для проведення технічного обслуговування.
Відповідати цим вимогам в більшій чи меншій мірі може окреме приміщення, кесон або вже наявна на території ділянки споруда. Але ідеальним варіантом є підвальне приміщення. Бажано, щоб воно було опалювальним. Опорним майданчиком для установки станції може бути підстава, залите бетоном або плита з цього ж матеріалу, а також дерев'яний щит. Головне, щоб агрегат стояв на ньому рівно, без всяких нахилів і перекосів. В окремих випадках його закріплюють на кронштейнах прямо в колодязі, якщо дозволяє його глибина і ширина.
Саму збірку з подальшим підключенням бажано робити в теплу суху погоду. Послідовність того, як зібрати і підключити насосну станцію, представлена в наступній схемі:
- встановити фільтр грубої очистки і зворотний клапан на забірний шланг;
- приєднати верхню частину цього всмоктуючого елемента до патрубку на вході в насос;
- напірний патрубок насосного апарату з'єднати за допомогою шланга з вхідним патрубком гидробака;
- змонтувати на ньому реле, яке здійснює автоматичне виключення / включення агрегату.
Насосна станція готова до виконання своїх функцій. Залишається підключити її до системи водопостачання. Для цього можна використовувати жорстку трубу або гнучкий шланг. Щоб спростити процедуру відключення насосної станції від водопровідної системи в разі необхідності її демонтажу для проведення ремонту або технічного обслуговування, на напірну і вхідні магістраль обладнання настійно рекомендується встановити трубопровідні крани з замикаючими елементами сферичної форми (такі крани називають ще кульовими).
Автоматика не обмежується тільки реле тиску. Вона може включати датчики наявності води в трубопровідній системі і контролю нагріву корпусу насоса. Перед запуском станції в експлуатацію на реле необхідно відрегулювати необхідні показники мінімального і максимального тиску, при яких воно має спрацьовувати і автоматично запускати або зупиняти насос. Робиться це за допомогою спеціальних гвинтів і двох пружин.
Якщо реле тиску відрегульовано правильно, воно не тільки запускає і зупиняє роботу агрегату в потрібний момент, але і гарантує безперебійну подачу рідини в накопичувальну ємність без стрибків. Останній «штрих» - підключення повністю зібраної станції до джерела електроенергії і зробити її тестовий запуск.
Насосні станції Grundfos
Оскільки тільки якісне надійне пристрій здатний забезпечити безперебійне водопостачання на багато років, ще раз рекомендуємо вам віддати перевагу вже готовим до використання насосних станцій заслуговують довіру виробників. Це, перш за все, продукція датського концерну Grundfos, який є брендом №1 на світовому ринку насосної продукції. Особливою популярністю користуються вироби марки Grundfos MQ, що відрізняються оптимальним співвідношенням якості та ціни.
Підбором і реалізацією продукції цього виробника в Україні займається відома в нашій країні компанія «ВІК-21». Купити її можна через інтернет, оформивши замовлення з доставкою по телефону або онлайн. У нас можна придбати побутові насосні станції Grundfos:
- Scala2 3-45 і Scala1 5-55;
- JP 4-47 PT-H і Grundfos JP 5-48 PT-H;
- CMBE 3-62.
У каталозі компанії «ВІК-XXI» також представлений великий вибір оригінальних поверхневих і занурювальних насосів, всіх елементів для самостійної збірки станції за ціною від виробника. Ви зробите єдино правильний вибір, ставши нашим клієнтом.
- Центровка (юстировка) валов консольных насосов: особенности и преимущества
- Когда выбрать автоматическую станцию водоснабжения с погружным насосом
- Коментарі