Новини, огляди та акції
-
Uponor Q&E Трійник редукційний PPSU 25-25-20 (1001420)
199 грн. 361 грн.
-
Uponor Q&E Трійник редукційний PPSU 40-25-32 (1008708)
823 грн. 1 496 грн.
-
Uponor Q&E Муфта PPSU 25-25 (1008671)
117 грн. 212 грн.
Новини, огляди та акції
На що звернути увагу перед покупкою дренажного насоса
При таненні снігу, випаданні великої кількості опадів у вигляді дощу відбувається затоплення підвалів, складських та інших типів приміщень. Без примусового усунення води тут не обійтися. Оскільки в рідини знаходяться часточки бруду і сміття, використання звичайного відкачує агрегату тут не підійде. У таких випадках знадобляться дренажні насоси.
Застосування дренажних насосів
Ці пристрої необхідні не тільки для усунення результатів паводку і захисту грунту навколо фундаменту заміського будинку від розмивання, а й для:
- осушення басейнів;
- звільнення будівельних котлованів від брудної води;
- переливання рідини в іншу ємність або резервуар;
- поливу сільськогосподарських насаджень;
- звільнення стічних ям і інших цілей.
Насоси для дренажу, як і багато іншого обладнання цієї категорії, працюють від електрики. Вони складаються з корпусу з перебувають там мотором і насосним вузлом. У двигуні є ротор з насадженим на його вал відцентровим робочим колесом, більш відомим під назвою крильчатка. Насосний вузол забезпечений всмоктуючими отворами. Від їх діаметра залежить те, які за величиною тверді частинки здатний пропустити через себе насос.
За безпеку апарату відповідає терморегулятор і вимикач у вигляді поплавця. Перший елемент відключає пристрій при досягненні мотором максимально високої температури, другий - зупиняє роботу, якщо рівень води знизився до критичної точки. Схематично принцип роботи виглядає наступним чином. Мотор обертає знаходиться всередині нього робоче колесо (крильчатку). Воно створює певний рівень тиску на вході і виході. Залежно від моделі насоса рідина починає перекачуватися в вертикальному або горизонтальному напрямку.
Відмінності насосного обладнання
Для виготовлення корпусу використовується нержавіюча сталь, пластик або чавун. Перевагою виробів з пластиковим корпусом є невисока ціна. Але і термін служби порівняно малий. Агрегати з чавунними і сталевими елементами здатні прослужити дуже довгий час. Правда, і вартість їх набагато вище. Є ще моделі комбіновані, в яких корпус виготовляється з пластика, а крильчатка сталева.
У приватному господарстві зазвичай використовують однофазні насоси, швидкість всмоктування яких становить до 800 літрів в хвилину. Максимальна висота підняття води у них - до 24 м. Є ще трифазні дренажні пристрої з продуктивністю до півтори тисячі літрів в хвилину і здатністю підняти рідину на висоту близько 150 метрів. Але такі агрегати зазвичай використовують в промисловості.
Виробники пропонують два основних види дренажних насосів, кожен з яких відрізняється за своїми характеристиками:
- поверхневий (не стикається з рідиною, призначений для відкачування води, глибина якої становить 8-12 метрів);
- погружной (насос повністю занурений в рідину).
Рідше використовують ще один тип пристосування - напівзаглибні. У воду опускається тільки нижня частина агрегату. Його можна використовувати в водоймах з мінімальною глибиною 10-15 м. Розрізняють моделі насосів для чистої і брудної води. При використанні останнього виду виробів для звільнення від рідини приміщень вони можуть працювати, поки її рівень не опуститься до 14-30 міліметрів від поверхні підлоги. Чистова відкачування передбачає залишок води всього в 2 мм.
Всі типи агрегатів можуть перекачувати воду, що містить тверді частинки. Але для кожної їх групи передбачається різний допустимий їх розмір. Є апарати, здатні працювати з рідиною, що містить частинки до 10, 30 і 30 + міліметрів. Слабким місцем насосів для дренажу є можливість попадання в них волокнистого або крупного сміття.
Для відкачування рідини з великими включеннями необхідний так званий фекальний або каналізаційний насос. У його робочій камері є подрібнювач, здатний перетворити в єдину масу тканини, клоччя, папір і т.д. Але з твердими частинками він впоратися не може. Тому використовувати обладнання даного типу для осушення будівельних котлованів не можна. На будмайданчиках добре зарекомендували себе заглибні дренажні насоси Unilift KP данського бренду Grundfos.
Що вибрати?
Щоб правильно вибрати дренажний насос, необхідно звертати увагу не тільки глибину водойми і розмір домішок, з якими йому доведеться працювати, а й на інші параметри. Основними критеріями є:
- тип агрегату;
- конструктивні особливості;
- матеріал, з якого виготовлений корпус і крильчатка;
- потужність, продуктивність і величина напору;
- розмір і розташування патрубків;
- величина робочої камери;
- вид всмоктуючого пристосування і системи автоматичного запуску.
Який би агрегат ви не вибирали, від його потужності залежить продуктивність, а від напору - протяжність трубопроводу і глибина, з якою він здатний викачувати рідину. Якщо ви вибираєте дренажний насос для каналізації, слід враховувати, як матеріал його виготовлення буде реагувати на агресивне середовище.
Розрахунок даних для вибору насоса
Перш ніж купити пристосування, необхідно зрозуміти, як вибрати дренажний насос для брудної води для ваших потреб. Основними показниками, які виробник вказує в паспорті до агрегату, є:
- продуктивність;
- натиск;
- розмір патрубків.
Продуктивність насоса (Q) - це його здатність викачати певну кількість води за одну годину. Для використання в побуті досить 10 м3 / год. Якщо це число становить 100 +, клас такого пристрою професійний. Показник напору (h) означає можливу висоту підйому води або відстань її відведення. Але в документі вказані максимальні можливості.
Наприклад, якщо там Q дорівнює 300 л / хв, а h - 5 м, це означає, що за одну хвилину насос здатний просто перекачати 300 літрів. Піднімати її на 5 метрів він зможе зі швидкістю близько 6 л / хв, і перекачувати її на відстань 50 м по трубі, розташованій в горизонтальному положенні. Це пояснюється тим, що метр вертикального відповідає 10 м горизонтального напору при дуже низькому тиску.
Виходячи з цієї інформації, спробуємо розібратися на прикладі, як вибрати дренажний насос для відкачування брудної води з підвалу, розташованого на триметровій глибині. Відводити її необхідно в вигрібну яму на відстань 30 м. Нам потрібно натиск агрегату: 3 + 30:10 = 6 м.
Але якщо ми купимо апарат з отриманим в результаті розрахунків напором, вода буде просто капати. Тому вибирати дренажний насос, як для поливу, так і просто для відводу рідини на безпечну відстань, треба з запасом тиску. Для цього зазвичай до розрахункової величини (у нас це 6 м) додають ще 3 м. У результаті виходить, що для наших потреб необхідно пристрій з напором 9 м.
Розмір патрубків пов'язаний з величиною домішок з відкачуванної рідини. З малозабруднених субстанцією впорається дренажний насос з діаметром вхідного патрубка 1/2 "-1 1/2". Для рідини з сильним забрудненням знадобиться агрегат з розміром цього елемента 8 дюймів +.
Переваги насосів Grundfos
Важливу роль при виборі пристроїв грають не тільки різні його показники, а й виробник. Грундфос - це бренд №1 в світі по виготовленню насосної продукції. Перевагами його продукції є наступні показники:
- невеликі габарити і вага;
- висока зносостійкість;
- широка функціональність;
- автоматичне регулювання рівнів стоків;
- вбудована теплозахист;
- стійкі до корозії матеріали виготовлення різних елементів.
Важливим показником є також доступні ціни при відмінних показниках якості, легкість догляду, довговічність при дотриманні простих правил експлуатації і відсутність необхідності регулярно проводити техобслуговування.
В Україні купити з доставкою оригінальні дренажні насоси всіх типів за ціною від виробника можна через інтернет в компанії «ВІК-XXI». У каталозі представлені пристрої Grundfos Unilift KP серій: 150 і 350-A-1, 250, 350-AV-1 і ін. Вони забезпечені однофазними двигунами, захистом від перегріву, автоматичною системою включення і виключення, 5-ти або 10-ти метровим силовим кабелем.
- Коментарі